Header

Dietplus – dobrá volba proti nadváze a obezitě

Podle světové statistiky trpí nadváhou a obezitou více jak polovina lidí na celém světě, což představuje okolo tří miliard lidí. Přitom minimálně 40% z nich se pokouší svoji hmotnost snižovat, většinou však neúspěšně. V České republice má problémy s nadváhou a obezitou téměř každý druhý člověk, to je více než pět milionů lidí.MUDr. Dita Pichlerová

 

 

Obezita je chronické onemocnění, které není jen problémem kosmetickým, ale především zdravotním. Se stoupající tělesnou hmotností jsou spojena závažná rizika vzniku různých zdravotních komplikací, jako jsou cukrovka II. typu, vysoký krevní tlak, potíže s cholesterolem a chronické záněty, které zrychlují průběh srdečně-cévních onemocnění. Obezita způsobuje dušnost, může vést k rychlejšímu rozvoji srdečního selhání, potížím se spánkem ve smyslu rozvoje syndromu spánkové apnoe, dále způsobuje zrychlení průběhu artrózy nosných kloubů – kyčlí, kolen, kotníků i páteře a zvyšuje také pravděpodobnost vzniku některých nádorů např. karcinomu prsu, dělohy, tlustého střeva, močového měchýře a dalších. Obézní lidé mají kromě zdravotních problémů i problémy sociální a psychické. Vyskytují se u nich deprese, často mají sníženou sebedůvěru a problémy při svém uplatnění v zaměstnání.

Léčbou obezity a diabetu se zabývám už 12 let, poslední léta na prestižní OB klinice v Praze, a za tu dobu jsem byla svědkem mnoha bojů mých pacientů s kily navíc. Někdy je to boj úspěšný, pacient po změně návyků zredukuje na cílovou váhu a umí si v dlouhodobém horizontu váhu udržet, jindy se dostaví jojo efekt, když pacient po čase opustí režimová opatření a vrátí se ke starým zvyklostem. Vždy je to cesta obtížná a všem pacientům vždy říkám, že to není závod o rychlost, ale o vytrvalost - vyhraje ten, kdo vydrží nejdéle.

Je pochopitelné, že trvale lze nastolit jen rozumný režim, žádné dramatické omezení, žádnou jednostranně zaměřenou dietu či snad dokonce hladovku. Z tohoto pohledu mě velice oslovil program Dietplus. Ve světě tato síť existuje velmi úspěšně již několik let, jedná se tedy o projekt vyzkoušený a ověřený. Vše je založeno na vysoce erudované nutriční péči o klienta, která je doplněna doporučením nejen pohybového a pitného režimu, ale především návrhem vhodného jídelníčku, uzpůsobenému požadavkům a životnímu stylu klienta.

Po úvodním rozhovoru a vstupním vážení a měření je navrhnut klientovi plán změn a doporučeny jsou produkty řady Dietplus. Zpočátku se jedná o úvodní detoxikační kúru s pitným

režimem, později přistupuje plán redukce hmotnosti. Centra Dietplus nabízejí široké portfolio přírodních bylinných doplňků stravy z Francie, které podporují hubnutí. Společnost má v nabídce také řadu jídel Dietplus, která zcela odpovídají zásadám zdravé výživy a jsou chutná, trvanlivá a jednoduchá na přípravu. Jedná se o nízkokalorická vysokobílkovinná jídla, která mají díky vysokému obsahu bílkovin velkou sytící schopnost, takže klient netrpí hlady. Není potřeba si počítat kalorie, jídelníček má každý sestaven. V nabídce jsou samozřejmě i bílkovinné koktejly, různé druhy snídaňových cereálií, odvážené již v balení po 50gr, dietní sušenky a tyčinky pro zahnání chutě na sladké, čaje a přírodní doplňky stravy podporující redukci.

Program Dietplus jsme zavedli s úspěchem i na naší OB klinice, pacienti mají možnost odběru produktů ihned po edukaci. Systém Dietplus je u našich pacientů velmi oblíben pro kvalitu složení, vyváženou chuť a především pro kompletní portfolio produktů určených k redukci.