Header

CHLORELLA

Category: Doplňky stravy

Chlorella pyrenoidosa je jednobuněčná sladkovodní řasa, která patří k vůbec nejstarším organismům na zemi. Velké popularitě se těší především v Japonsku a Spojených státech. Je to mimořádně účinný detoxikační prostředek a bohatý zdroj živin. Její účinky jsou vskutku pozoruhodné.


Složení:

Bílkoviny 50 %, Sacharidy 20 %, Tuky 11 % (z toho 9 % nenasycených mastných kyselin), Chlorofyl 7 %, Růstový faktor CGF 5 %, Vláknina 0,2 %, Lutein 0,5 %
 

Minerální látky a stopové prvky – draslík, fosfor, jod, hořčík, mangan, měď,selen, sodík, vápník, zinek, železo.

Vitamíny – beta karoten, vitamin B1, B2, B3, B5, B6, B8 (kyselina listová), B 12, vitamin C, vitamin E, vitamín H (biotin)


Doporučené dávkování 

4 tablety 2 x denně nejlépe ráno a v poledne 30 minut před jídlem. Zapít větším množstvím vody. Vhodné dlouhodobé podávání.

Účinky:

 • Detoxikace – čistí od toxických látek, které vznikají buď přímo v organismu, nebo pronikají z okolního prostředí ve formě znečištěné potravy, zbytků léků, vody, cigaretového kouře a znečištěného ovzduší vůbec. Vláknina buněčné stěny chlorely na sebe navazuje tyto škodliviny (těžké kovy, polychlorované bifenyly, DDT...), které se tak stávají pro organismus nevstřebatelné a dále se vylučují z těla přirozenou cestou (stolicí).
   
 • Je vhodná při nadváze a obezitě. Redukuje záchvaty „vlčího hladu“ tím, že přispívá k normalizaci hladiny cukru v krvi v případech hypoglykemie. Je tedy vhodná i při cukrovce 2. typu.
   
 • Pomáhá tělu vyrovnat se se stresem. Zvýšením odolnosti vůči stresu pomáhá osobám, které zvýšenou psychickou zátěž řeší přejídáním.
   
 • Má příznivý vliv na játra, která v době redukce váhy jsou více zatížena. Podporují obnovu buněk jaterní tkáně a jejich detoxikaci. Snižuje se obsah tuků a cholesterolu v játrech.
   
 • Upravuje činnost zažívacího traktu. Příznivě působí při zácpě, zánětu žaludku, žaludečních vředech i ulcerózní kolitidě. Obsah enzymů napomáhá trávení a vstřebávání živin.
   
 • Podporuje růst probiotických bakterií ve střevech i pochvě.
   
 • Je výrazně alkalická – zásadotvorná. Pomáhá tělu od překyselení, které je živnou půdou pro rozšíření plísní v organismu. Vhodné při kvasinkových infekcích.
   
 • Posiluje imunitu tím, že tělo zbavuje toxinů, dodává antioxidanty a aktivuje bílé krvinky (makrofágy a T-lymfocyty). Zvyšuje se tak schopnost těla bojovat s infekčními chorobami.
   
 • Obsahuje mimořádně vysoké množství chlorofylu – nejvíce ze všech známých rostlin. Toto zelené rostlinné barvivo urychluje hojení ran (je možné jí aplikovat přímo na ránu), funguje jako antioxidant a pomáhá tělu zbavit se nepříjemných tělesných pachů (např. špatný dech).
   
 • Pro obsah příznivě působících tuků (polynenasycené mastné kyseliny s vysokým obsahem omega-3 MK) snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Redukuje se hladina cholesterolu a beta lipoproteinů a dochází i k snižování krevního tlaku.
   
 • Zlepšuje krvetvorbu. Je vhodná při chudokrevnosti (obsah železa, vit. B12, kyseliny listové a chlorofylu).
   
 • Zmírňuje ůnavu. Větší přísun energie může způsobit snížení potřeby spánku.
   
 • Chlorela navíc obsahuje mimořádnou látku, označovanou zkratkou CGF (Chlorella Grow Faktor). Tento komplex vysoce účinných látek, obsahující nukleové kyseliny RNA a DNA, podporuje tvorbu nových buněk a pomáhá opravovat buňky poničené. Pomáhá při léčbě špatně se hojících ran (vředy, popáleniny, ekzémy). Ve svém důsledku působí jako prevence předčasného stárnutí.
   
 • Zmírňují se bolesti při fibromyalgii; syndromu, projevující se chronickou bolestí svalů a šlach bez zjevné příčiny.
   
 • Je bohatým zdrojem Luteinu; karotenoidu se silným antioxidačním účinkem. Působí příznivě na zrak ve smyslu prevence věkem podmíněného šedého zákalu a dále pomáhá předcházet vzniku makulární degeneraci; chorobě vedoucí až k oslepnutí.

 

AddThis Social Bookmark Button